Život je skvělý a ještě lepší je v Multicaře M25 :-))Fiat Ritmo 75CV

24. listopadu 2008 v 20:21 | David |  Moje auta
Fiat Ritmo 75CV- Moje první italské auto

Muj první "auťák" byl Fiat Ritmo 1500ccm karburator rok výroby 1985 dovoz z Německa. To 75CV v nadpisu znamená 75 koní (italsky cavallini) Auto jsem dostal od rodičů když mě bylo 19let. Hodnota vozu v té době byla asi 20 tisíc korun.

Byl to skvělý stroj na začátek mé řidičské kariéry.Bylo to shnilé auto které mělo docela svižný motor a rozumnou spotřebu kolem 7 litrů Naturalu. Z výbavy můžu připomenout elektricky stahovaná okna, servo řízení, elektrická kontrola otevřených dveří. Pro mě absolutně maximální výbava v porovnáni s kamarády ve starých Škodovkách.

Jediná vada na kráse byla ta koroze a loupající se lak což vypadalo jako vyrážka. Nejhorší byla koroze podvozku, která byla uz v takovém stavu, že když jsem projel kaluží tak mě to trochu v autě taky pocákalo.. Ale co, bylo mě devatenáct tak se to dalo vydržet.
Super byl motor který fakt jel a měl dost síly i na lehké sportování. Pak jsem ten sport malinko přehnal a auto trochu rozbil. Odneslo do přední levé kolo. Naštstí se vše opravilo za pár peněz.

Ritmo jsem měl asi rok. Prodal jsem ho a koupil další Fiat. V bazaru jsem se zamiloval do Regaty ale láska trvala jen krátce.
Video Fiat Ritmo


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.